Směrnice celorepublikové hry Plamen má nová nebo spíš upravená pravidla. Proto se o minulém víkendu konalo obsáhlé školení vedoucích mládeže, ukončené písemnou a praktickou zkouškou. Jednalo se o obrovskou a nejen organizačně náročnou akci, za kterou patří Okresní odborné radě mládeže (OORM) poděkování stejně jako uznání.

Školení se účastnilo téměř 80 vedoucích z celého okresu a přeškolena byla nejen pravidla Plamene, ale také směrnice dorostu, práce s evidencí členů SH, práce s dotacemi a další - pro vedoucí mládeže důležitá - témata. S přednáškou o projektu Hasík.cz vystoupila také krajská koordinátorka por. Ing. Marcela Pavlicová z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Atmosféra byla pracovní, pospolitá a přátelská.

Za svinovské SDH složilo zkoušky všech 8 vedoucích a 3 instruktoři, kteří se letošního školení účastnili :-)  Další 2 čeká školení v dalších letech.

Simona Bonková