Léto a různými soutěžemi a ligovými koly zaplněné víkendy nám pomalu a jistě končí. Tuto sobotu se konalo předposlední kolo MSL v Mošnově a 3. 9. vyrážíme na poslední ligu do Bartovic. Po ukončení MSL nás čeká ještě pár tradičních podzimních soutěží. Ale konec naši sezóny je již na dohled.

V pátek jsme vyrazili na noční závody do Kozmic (soutěž je zařazena do programu NHHL – Noční Hlučínské hasičské ligy). Celkem jsme na noční soutěž dali dohromady 3 týmy – Muže, Ženy A, Ženy B. Mužům se bohužel nepodařilo svůj útok zahájit. Po chybě na koši se voda nedostala ani do hadic. A tak si muži zapsali N za svůj nedokončený pokus. To ženským týmům se zadařilo o poznání lépe. Ženám A se na nočních soutěžích daří. Ačkoliv útok byl poznamenán na pohled nepěkným zaváháním rozdělovačky, nakonec vše holky zvládly. Levý terč byl sražen v čase 16, 5 a na pravém pak zasvítil výsledný čas 18, 06. Nakonec z toho bylo krásné 2. místo a radost z poháru, láhve sektu a výborných koláčů. Ženy B konečně po nějaké době zvládly dokončit svůj útok a nakonec skončily na 4. místě.

V sobotu se konala tradičně dvoukolová soutěž v Mošnově. Tratě jsou netradičně (oproti jiným závodům) dvě vedle sebe. Jako divácí můžete porovnávat dvě zároveň soutěžící družstva, což činí tuto soutěž velmi zajímavou. Navíc se závodí hned dvakrát. Tudíž pokud družstvo není spokojeno se svým prvním časem v 1. kole, může se předvést v kole druhém a vylepšit si své umístění.

Foto: útok Mužů na MSL v Mošnově. Ano, mezi muži správně vidítě 1 ženu laugh

Naše Ženy si díky tomuto sytému svůj čas ve druhém kole vylepšily. Ale se svým výkonem opět nemohly být spokojeny. Při prvním útoku časy – pravý proud 16,583 a levý proud 19, 608. Druhý pokus žen – pro změnu dříve levý proud 16, 955 a pravý proud 17, 822. Čas z druhého pokusu nakonec stačil na 6. místo a 6. místo patří ženám i v celkovém bodování v MSL.

Foto: štěstí, že se konec sezóny už blíží....když neběhají proud, tak aspoň chodí povzbuzovat. Fotka v pravo zachycuje naši krásnou strojnici Ivetku smiley

Muži si nakonec výsledný čas ze svého druhého útoky zapsali taky jako ten lepší (výsledný čas 16, 530). Ale s velkými prostřiky na levém proudu to stačilo na konečné 25. místo a v celkovém pořadí ligy jsou na 7. místě. Časy – 1. pokus – levý proud 18, 084, pravý proud 14, 320; 2. pokus – levý proud 16, 530, pravý proud 14, 952. Snad kluci na posledním kole v Bartovicích seberou své poslední síly a pokusí se výsledek v MSL ještě vylepšit.

Foto: když se nepodaří na základně, zapojujete i za běhu a váš béčkař vás u toho i notně povzbudí (Kuchar - rozdělovač, Majkl - béčkař).

Příští sobotu máme sice „volno“, co se týče naší Moravskoslezské ligy, ale čeká nás soutěž v Proskovicích a především dlouhá směna na naší hasičárně, kde pořádáme Hasičskou zábavu k výročí otevření hasičské zbrojnice. Všechny Vás tímto srdečně zveme a těšíme se na vaší účast. Dobré pití, jídlo a zábava bude zajištěna až do ranních hodin!!!wink

Oficiální pozvánku na tuto akci najdete na naší stránce na Facebooku.

Za soutěžáky SDH

Markéta smiley

Foto Kristýna Ryšková (SDH Metylovice)

Foto soutěžáci