Po krátké odmlce se zase hlásíme o slovo a chceme vás informovat o výsledcích našich soutěžních týmů.

Náš soutěžní víkend většinou začíná již v pátek noční soutěží. Ani minulý týden tomu nebylo jinak. V pátek se konala noční soutěž v Dolní Lhotě – Dolnolhotská lucerna. Vždy se nám na této trati dařilo. V loňském roce zde muži získali 1. místo a ženy 2. místo. Letos jsme tedy jeli obhajovat. Bohužel se ale nedařilo tak, jak bychom si přáli. Muži s výsledným časem 15, 672 skončili na 4. místě. Ženy B, které je na závodě doprovázely, svůj útok nedokončily a do výsledné tabulky si zapsaly nepohledné N. V deštivém počasí následoval přejezd do Plesné. Zde se mužům nepodařilo vybojovat přední příčky, ale celkovou náladu v týmech zvedly Ženy B, které svým výkonem obsadily 3. místo.

V sobotu a v neděli se konaly dvě kola Moravskoslezské ligy. V sobotu jsme zavítali do Petřvaldíku, kde mají trať, na které družstva obvykle zajíždějí velmi rychlé časy. Naši muži zde zajeli časy: pravý proud 14, 105 a levý proud 14, 841. Výsledný čas stačil až na celkové 10. místo, ale nutno říci, že výkony v mužské kategorii byly velmi vyrovnané. Svinovským ženám se v  sezóně 2016 nedaří. Mezi jejich nejlepší výsledky v letošním roce patří 1. místo na ligovém kole v Podvysoké a 4. místo v Kozmicích. V Petřvaldíku nakonec získaly 3. místo s výsledným časem 17, 019 na pravém proudu (čas levého proudu: 16, 521).

Muži ještě v sobotu navštívili soutěž v Tísku, ale zde si zapsali jen N za nedokončený pokus.

V neděli jsme na ligové kolo ve Větřkovicích vyrazili se třemi týmy – Muži, Ženy a Muži nad 35 let. Hasiči z Větřkovic se mohli pochlubit zcela novým areálem s vybudovanou tratí pro požární útok. Naši Muži nad 35 let si zpříjemnili neděli krásným 1. místem. Muži s výsledným časem 14, 673 (levý proud) obsadili 6. místo (čas pravého proudu: 14, 060). Ženám se bohužel smůla lepí na paty a s výsledným časem 20, 458 (levý proud) obsadily celkové 9. místo (čas pravého proudu: 17, 359).

Celkově v Moravskoslezské lize jsou po těchto ligových kolech Muži na 5. místě. Ale s týmem mužů z Podvysoké, kteří jsou nyní na 4. místě, mají stejný počet bodů. Ženy po ligovém kole ve Větřkovicích opět klesly na 6. místo, ale ještě stále mají šanci zabodovat! Muži nad 35 let jsou na 3. místě, jelikož další „veteránské“ kolo v Moravskoslezské lize je čeká až tuto sobotu ve Staré vsi.

A jaké jsou naše plány na další víkend? V pátek 12. 8. nás čekají hned dvoje noční závody. První se konají v Těškovicích, druhé pak v nedalekém Martinově (závody v Martinově jsou jedním z kol NHHL - Noční Hlučínské hasičské ligy). V sobotu 13. 8. máme naplánováno další kolo ligy ve Staré vsi. V tentýž den přejíždíme na soutěž do Kujav, kde se koná také noční soutěž.

Pokud se zajímáte více o požární sport, neváhejte a přijeďte nejen nás na závody podpořit smiley

Soutěžáci SDH Svinov smiley

Foto: Kristýna Ryšková (SDH Metylovice)